דפנה חסדאי - 054-6758885
dafna5656@gmail.com

רכישת ספרי הדרכה ודיסקים

הסדנאות
דפנה חסדאי
הכנה רוחנית ללידה
054-6758885
הופעות לנשים ונערות - דפנה חסדאי

"בין ציר לציר - שיר"
סדנא להכנה רוחנית ללידה בהנחיית הזמרת דפנה חסדאי
לחוות את הלידה בחדווה,
להשתמש בעוצמת הלידה ככלי לבניית קומה רוחנית נוספת, להרגיש את הקירבה לבורא בהורדת הנשמה החדשה לעולם

מאמר

לקריאת המאמר באתר "קול האמת"
 

קרא עוד

ראיון מתוך אתר "קול האמת" על הכנה רוחנית ללידה

שרה כל הדרך ללידה – על הכנה רוחנית ללידה עם הזמרת דפנה חסדאי

דפנה חסדאי, זמרת נשמה דתית, בעלת תשובה עם וותק של מעל 30 שנה על הבמה הכולל שירות בלהקת פיקוד דרום, היא היום גם מדריכה רוחנית ללידה, תשאלו מה זה הכנה רוחנית ללידה? גם אנחנו שאלנו

מערכת כל האמת | כ״ב בשבט ה׳תשע​״ד

את באה מעולם הזמרה, את זמרת . יש קשר? איך התחיל העיסוק שלך עם הכנה רוחנית ללידה?

התחושה שלי היא הרצון לשיר לקב"ה, לפני ואחרי הלידה, ממקום של הודיה עצומה. שמחה והודיה על הפלא שעבר דרכי, על החיים החדשים שצמחו בקירבי. בשערי צדק קוראים לי ה"היולדת המזמרת". 'בין ציר לציר – שיר', זה היה המוטו. תוך כדי צירים פשוט שרתי, זה התרחש אצלי באופן טבעי. זו הדרך שלי לבטא את ההודיה העצומה של מה שקורה איתי עכשיו.

כבר מהלידה הראשונה?

מהלידה השנייה. אחרי הלידה הזו התחלנו , בעלי ואני, לעסוק בחומרים האלה, והחלטנו להוציא לאור את הגילויים הנפלאים האלה ולהעבירם לכלל הנשים.

דפנה, מה זה בכלל הכנה רוחנית ללידה?

המטרה שלי בסדנאות להכנה רוחנית ללידה היא להכניס את הקב"ה ללידה. אשה הולכת לפגוש את הקב"ה במפגש מאוד אינטימי. האשה צריכה להכין את הכלים שלה לאור הגדול הזה.

איך המלים הגבוהות באות לידי ביטוי בתהליך הלידה?

אני מדברת על , למשל, לא להיות בהתנגדות לתוכנית האלוקית: התוכנית האלוקית אומרת שיש מיילדת שנבחרה מאת ה' להיות המיילדת. היא השליחה של הקב"ה. כל ההתנגדויות מאוד משפיעות על הלידה. ברגע שיש התנגדות למשהו מההתרחשויות בלידה – הגוף מכווץ ולא זורם עם תהליך הלידה. האשה צריכה להיות במקום של הרפייה כדי שלידה תעבור בקלות. אני מגלה סוגי התנגדויות ועוזרת לאשה להיפרד מהם במקום להיאבק. במקום התנגדות לכאב -בואי נלמד לקבל את הכאב באהבה. נתידד עם הכאב. בואי ניתן לרוח לנצח את הגוף. ברגע שאני נטענת רוחנית, אני יכולה לנצח את הגוף, ואז הלידה יכולה להיות מדהימה. אנחנו עובדות על משפטי מפתח שעוזרים. ויש גם אמצעים חיצוניים כמו דיסק הרפיה שהוצאנו. הרפיה ורפואה קרובות מאוד באותיות שלהן, ולא סתם: גוף רפוי שלא בהתנגדות – הוא הריפוי. הוא מאפשר לגוף להיפתח ולהחלים טוב יותר. הוצאתי דיסק שירה שיש בו מחרוזת שירים לחדר לידה – מעין קבלת פנים לרך הנולד. זמר הקלרינט המפורסם , מוסה ברלין , מנגן בקלרינט ברקע. הניגונים הם לחדר לידה – שירי נשמה , על הנשמה שיורדת לעולם ושירי הלל – ליווי מעולה לכל יולדת.

מה מקומו של הבעל בלידה?

אנחנו, בעלי משה ואני, עובדים על ספר המשך לספרים שהוצאנו "הכנה רוחנית ללידה" ו"הכנה רוחנית לאחר הלידה" . הספר מיועד לבעלים. הכנה רוחנית ללידה – לבעלים. הספר מיועד לבעלים שמצפים ללידה של נשותיהן והוא יעסוק בשאלות כמו מה מקום הבעל בתהליך הלידה ולאחריה. אגב, על פי מה שאנחנו מלמדים, מקומו לא בלידה עצמה. כדאי לדעת וללמוד על העניין הזה.

את משנה פה את התפיסה העכשווית שהבעל אמור ללוות את אשתו בכל תהליך הלידה ?

אני לא משנה את התפיסה. הבעל יכול ללוות את אשתו בהחלט, אלא ששמעתי מפי הרב יובל אשרוב שאומר שעל פי פנימיות התורה – אין מקום הבעל בתוך חדר הלידה בזמן שאשתו יולדת. הדבר מעכב את הלידה וחז"ל אומרים "שמא תתגנה בעיניו". אז בזמן הצירים אפשר , אך בזמן הלידה עצמה – תפקידו להתפלל על אשתו וללמוד תורה לרפואת אשתו והוולד, ולא להיות נוכח בחדר בזמן הלידה.

מה תפקידו אחרי הלידה?

האשה אחרי לידה היא ברגישות גבוהה. בעלה לא תמיד מבין מה עובר עליה. בספר אנחנו נתאר את התהליכים הרגשיים שעוברים על האשה. את התמיכה שהיא זקוקה לו מהאיש שלה. היום כשאשה מגיעה להכנה רוחנית ללידה היא רוצה שגם בעלה יעבור הכנה מקבילה . עד כה הכנתי רק נשים, ואנחנו עכשיו עושים את זה בזוגות. בעלי מכין את הגברים. אני עושה הפרדה – התפקיד שלי להכין את הנשים. היום יש צורך לכך, בגלל שיש שותפות גדולה יותר בין בעלים ונשים בחברה. יש לאשה צורך שהוא יהיה שותף , ולא רק לה, גם לבעל יש רצון לחוש יחד עם האשה את מה שעובר עליה, ולעזור במה שאפשר. עזרה נפשית ורוחנית.
מה שונה בסדנאות של הכנה רוחנית ללידה, לסדנאות של הכנה ללידה?

אני לא משווה. המטרה שלי רוחנית, לעזור לחוות חוויה רוחנית, להרגיש ליד ה' – לידה.

יש לך התנגדות לאפידורל?

לא. בכלל לא. כל אחת והכוחות שלה והמסוגלות שלה. אני לא לקחתי אפידורל ב-10 לידות מתוך 11. בלידת התאומים חייבו אותי לקחת אפידורל. זה בסדר גמור.

איך עוברים את הלידה בלי משככי כאבים?

על ידי כוחות של שמחה. מה שאנחנו עוברות בחדר לידה זה תיקון חווה. תיקון חווה זה להיות בחדווה. אם העונש הוא "בעצב תלדי בנים" בעקבות חטא חווה, התיקון לכך הוא "אם הבנים שמחה" . אני מלמדת את הנשים איך אפשר להיטען בכוחות של שמחה בחדר לידה ולתקן את העונש הזה. את מעל לטבע, את מעל לעונש. שתינצלי מפתקה של חוה. ניצלת מהעונש הזה, זה אפשרי.

מה הבסיס לחומרים שאת מעבירה?

הכל מהרב יצחק גינזבורג ומהמקובל הרב אבולעפיה זצ"ל שהיה בירושלים. החומרים עברו , כמובן, ביקורת של רבנים.

מה הפידבק שאת שומעת מנשים?

אני מקבלת תגובות מדהימות. לידות עם נסים. נשים שעוברות את ההכנה הן לעתים קרובות נשים שכבר ילדו וזו לא לידה ראשונה שלהן. הן מתארות לידה אחרת. חוויות אחרות ממה שחוו בלידות קודמות. חוויה של הרגשת נוכחות ה' בחדר לידה. של נצחון הרוח. לידה בחדווה.

מי הנשים המגיעות אליך?

מכל הארץ. ירושלים, גוש דן, צפון דרום. יש אשה שהכנתי אותי לפני לידה עשירית (!) . מגיעות אלי גם נשים בהריונן הראשון, אבל לא רק. דווקא נשים שכבר ילדו רוצות, לעתים, לתקן חוויה קודמת, או שרוצות חוויה טובה יותר, גם אם החוויה הקודמת היתה טובה. הן מקבלות כלים לחוויה כזו.

ספרי לנו על הספרים שכבר פרסמתם.

בעלי משה ואני כתבנו שני ספרים: הכנה רוחנית ללידה – אוסף מאמרים המכינים את האשה ללידה רוחנית בקדושה ובשמחה. הספר נמכר כבר עשרים שנה . הספר השני – הכנה רוחנית לאחר לידה , עוסק בנושאים כמו התאוששות לאחר לידה, זוגיות לאחר לידה, הנקה רוחנית והתייחסות לדיכאון אחרי לידה.