דפנה חסדאי - 054-6758885
dafna5656@gmail.com

רכישת ספרי הדרכה ודיסקים

הסדנאות
דפנה חסדאי
הכנה רוחנית ללידה
054-6758885
הופעות לנשים ונערות - דפנה חסדאי

"בין ציר לציר - שיר"
סדנא להכנה רוחנית ללידה בהנחיית הזמרת דפנה חסדאי
לחוות את הלידה בחדווה,
להשתמש בעוצמת הלידה ככלי לבניית קומה רוחנית נוספת, להרגיש את הקירבה לבורא בהורדת הנשמה החדשה לעולם

נולדות מחדש - מאת עפרה לקס - "בשבע" גליון 479
מתוך "בשבע" 2-2-2012 - לחצו לקריאת המאמר המלא

נולדות מחדש - בגליון השבוע
מגמת החיפוש אחר משמעות רוחנית בתהליך ההריון והלידה גוברת בשנים האחרונות, בפרט במגזר הדתי - עפרה לקס
02/02/12, 16:16...לפני שנתחיל, תסבירי לי איך שרים בזמן המוטרף של הלחיצות.

"ברגעים האלה יש תעצומות נפש שלא מכירים. אם אישה מכוונת את עצמה לכך שזה הרגע הכי חשוב, היא לומדת, מפנימה את החומרים ומגיעה לשם".

דפנה חסדאי, שהחלה את דרכה בלהקת הנח"ל ובבית הספר 'רימון' ועשתה דרך אל עולם התשובה, גילתה את האפשרות ללדת אחרת אחרי הלידה הראשונה, אליה התכוננה באמצעות קורס סטנדרטי. "בהריון השני גיליתי שיעור שמסר הרב גינזבורג בבת עין שנקרא 'סוד הנשימה'. הוא פשוט נתן שיעור הכנה ללידה של נשים. שיכתבתי אותו מילה במילה, ודמעות עלו לי בעיניים". הדברים של הרב גינזבורג, כדרכו, כיוונו גבוה גבוה, אל חטאה של חוה ואל התיקון שכל אישה יכולה לעשות אם היא יולדת בחדווה, ובכלל כשהיא מצליחה להיאבק בהישאבות אל המסכנות שבתחושות הפיזיות הקשות של תחילת הריון. "האישה בהחלט יכולה לנצח את הקרב הזה", קובעת חסדאי, כאמור, מניסיון. היא עצמה תירגלה את הנשימות והמחשבות מפי הרב גינזבורג, וזה היווה את הטריגר לליין ההופעות בחדרי הלידה. הדברים עברו בין החברות, עד אשר אחת מהן הציעה "לזכות עוד אנשים". כך החלה חסדאי במלאכת ליקוט והוצאת החוברת, וכיום היא גם מלמדת דולות ומעבירה קורסי הכנה רוחנית ללידה.
דפנה חסדאי: "יש נשים שטעונות במטענים שליליים ואנחנו מנקות את זה ביחד. איך אפשר ללדת כשאת מלאה על החמות או על הבעל? ככל שאת מגיעה ללידה נקייה יותר, כך גם החוויה היא טובה יותר. צריך ללמד זכות, גם כשהאפידורל לא הגיע כשרצית - זה מאת ה', וזה מדויק לך"

על התהליך שבמסגרתו נשים מחפשות יותר מודעות רוחנית להריון וללידה, היא אומרת: "אנחנו בדור של גאולה. היהודיות במצרים היו חיות, יולדות בעצמן, וזה מה שיהיה בדור הגאולה. נגיע לנשים שלא תצטרכנה אף אחד, משום שהן תרגשנה את הנוכחות האלוקית".

קורסי ההכנה הרוחנית שלה מיועדים לנשים מתקדמות, "כאלה שכבר מאוד מחוברות לה' ורוצות פגישה יותר גבוהה עם ה'. הן מבינות שבלידה יש מפגש אלוקי שאין במקומות אחרים". חסדאי מספרת שיש כאלה שמגיעות אליה בלידה עשירית. "רוב הקורס מתמקד ב'איך אני מגיעה ללידה'. יש נשים שטעונות במטענים שליליים ואנחנו מנקות את זה ביחד. איך אפשר ללדת כשאת מלאה על החמות או על הבעל? ככל שאת מגיעה ללידה נקייה יותר, כך גם החוויה היא טובה יותר. צריך ללמד זכות, גם כשהאפידורל לא הגיע כשרצית - זה מאת ה', וזה מדויק לך. נשים שאימצו את החשיבה הזאת, ראו הרבה ניסים. כל השנה צריך לעשות עבודת מידות אבל לפני הלידה עושים את זה יותר, כי לידה מפחידה יותר".

למרות שבמהלך שיחתנו חסדאי משחילה דברי תורה ועל הדרך גם מוסרת תמצית שיעור של הרב גינזבורג, יש ביקוש לקורס שלה גם בקרב נשים חילוניות. מה שנכון אגב גם לגבי קורסי ההכנה הרוחניים האחרים. כרגע פועלת קבוצה שלה בתל אביב, ואם דמיינתם לעצמכם חבורה של רוחניקיות עם צעיפים ובגדי שאנטי, תמחקו. בקורס שלה תוכלו לפגוש רופאה ופסיכולוגית. "לידה זה דבר מפחיד, זו מסירות נפש. יש צימאון למפגש אלוקי. אז הן לא קוראות לו הקב"ה אלא 'הכוח שמעלי', אבל הן רוצות להתחבר לכוח הזה ולחוויה הרוחנית הגדולה".

דורשים היום מהנשים כל כך הרבה, אלו לא עוד דרישות שאנחנו מעמיסות על עצמנו?

"צריך לתת זמן ומקום לדברים האלה. באנו לעולם הזה כדי לעבוד, להתקדם ולצמוח".

יש נשים שזה לא מדבר אליהן.

"זה עניין של בשלות, של תיקון נשמה. כל אחת והקצב שלה. יש נשים שמפותחות ממילא מבחינה רוחנית והן רוצות עוד קומה. יש צימאון גדול לא-ל חי. מתרחש פה משהו".

אז איך האימהות והסבתות שלנו ילדו בלי כל זה?

"אמי וסבתי היו מאוד מחוברות אל ה'. אצלן זה היה בטבעיות. הלימוד נועד להחזיר אותנו למצב שבו היו האימהות שלנו".

......

דפנה חסדאי לקחה אפידורל רק בלידה האחרונה שלה, אחרי שהצוות הרפואי כפה את זה עליה. "עד אז רציתי להרגיש את הלידה במלוא עוצמתה, וראיתי שבאותה עוצמה הרגשתי את ה'. אבל הלידה האחרונה היתה מדהימה. לא הרגשתי פחות את קירבת אלוקים, ואני באמת תוהה למה לא לנצל את המתנה הזאת? אני מלמדת לא להגיע לאפידורל ממקום של נפחדות ולא להיות תלויה בזה, אבל מי שמקבלת אפידורל יכולה להיות יותר עסוקה בתפילות וברוחני. כל אחת ומה שמתאים לה. זה לא שחור ולבן".

ואם תהיתם, גם הרב בורשטיין מזכיר בדבריו, איך לא, את הגאולה. "הטרנד של חזרה אל הטבע וההסתכלות הרוחנית הוא חלק מימות המשיח. האישה יותר שלמה בכל מה שהיא עושה, וההסתכלות שלה על הדברים היא רוחנית".